KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17495279
nr 1749 5279
Margareta Wallin
(1912-1992), Sverige
Oljemålning, Margareta Wallin (1912-1992), Sverige, Signerad, kvinna i blomsterland. Olja på duk, 90x100 cm, yttermått inklusive ram: 94x104
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 8 december 2025
kl 19:34:03
400 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Margareta Wallin
Läs mer om Margareta Wallin